Ilona Narebska y mis relatos en polaco

Todas las tardes café, en polacoEsta tarde mi amiga Ilona Narębska me sorprende con un regalo a contrapié: acaba de traducir al polaco dos relatos de mi libro Todas las tardes café. Sí, ya sé, os entiendo lo que me digáis: pero nadie me quita hoy la sonrisilla en mi paseo de rigor autour de ma chambre.

Dadme también un Żubrówka y levito.

Ahí tenéis nuevo objeto de envidia:

DORĘCZYCIEL NADZIEI

Santiago García Tirado

Jeśli ktoś wchodzi, puszczając oczko do ludzi stąd i stamtąd, jak milczący indyk, jak wiosenna koniczyna, jak właśnie zapalona świeczka, z nosem wskazującym w górę, ubrany w dwurzędową marynarkę z apaszką w paski, zaledwie moŜemy mieć wątpliwości, Ŝe chodzi o doręczyciela nadziei. Doręczyciel nadziei to bardzo lubiany człowiek, nie tylko w kawiarni, to światowiec, któremu prawie kaŜdy zapłacił kiedyś za kawę. Kiedy pije kawę, zawsze czeka, aŜ będzie prawie letnia, a potem prezentuje staruszkom nadzieję, Ŝeby wracały do domu w podskokach. Tym, którzy piją piwo daje w prezencie błękitne nadzieje, i wracają do domu tacy zadowoleni, Ŝe po drodze kupują kwiaty małŜonkom, a dzieciom popcorn. Niektóre nadzieje są wielkie i nie mieszczą się w pudełkach owiniętych w papier ozdobny, które czasem ze sobą nosi. DuŜo bardziej woli rozdawać malutkie nadzieje, bo są posłuszne i mieszczą się wszędzie. Ostatnim razem, jak podarował nadzieję jednej dziewczynie, która piła herbatę z odrobiną mleka, dziewczyna zaczęła płakać. On odpowiedział: dlaczego nie podskakujesz z radości, skarbie?

To nieuniknione: nawet doręczyciel nadziei ma zły dzień.

z hiszpańskiego na polski przełoŜyła Ilona Narębska

Oryginał pochodzi ze zbioru opowiadań:
2009, Santiago García Tirado, „Repartidor de esperanzas”, Todas las tardes café [Kawa kaŜdego popołudnia], Ediciones Irreverentes, s. 151.

Anuncios

Responder

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Cerrar sesión /  Cambiar )

Google+ photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google+. Cerrar sesión /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Cerrar sesión /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Cerrar sesión /  Cambiar )

w

Conectando a %s